30 Ekim 2012 Salı

Filenin Sultanları Özge & Gözde ile Stil Röportajı

Olimpiyatlardaki Gururumuz, Filenin İkiz Sultanları:
Özge Çemberci  & Gözde SonsırmaModa Cambazı
Gözde Sonsırma
Moda Cambazı
Özge Çemberci

"XYZ firmasında müdür olmuş" klişeleri dışındaki başarılı insan hikayeleri her daim beni çok etkiler. Ama başarılı kadın hikayeleri daha çok... İşte karşımda böyle bir hikaye var.

Onlarınki Kütahya'da başlayan; yetenek, disiplin, çok çalışma ve çok çaba ile milli sporculuğa kadar gelen tılsımlı bir ikiz kardeş hikayesi. Üstelik bu hikayenin en güzel kısmı, daha çoook gidecek yolları olması.

Bu sene ülkemizi olimpiyatlarda temsil eden kadın voleybolcular olarak, bizlere sporun cinsiyetinin "erkek" ve anlamının "futbol" olmadığını bir kere daha gösteren Özge & Gözde ile onca koşturmacaları arasında görüşme fırsatı yakalıyorum.


Moda Cambazı
Heyecanla onlarla buluşuyorum, öğrenciyken yaşadıkları evde. Bana çay koyuyorlar elleriyle, şaşırıyorum. Hani sporcular, bir de üzerine milliler; ne bileyim biraz ukala olsunlar, bana yukarıdan baksınlar diye bekliyorum. Ukalalık sıfır. Ama yukarıdan bakma... O fena halde işte. Kendimi hiç bu kadar kısa hissetmemiştim. Adeta yer cücesiyim, "çektim mi ne?!" diye düşünüyorum. Boy 1.70 hissedilen boy 1.30. "Topuklu mu var yoksa bu kızlarda" diyorum, yok alenen yalın ayaklar. Selülitleri de yok tabii bunların diye iç geçiriyorum. Eşleri de orada, onları süzüyorum. Bu kadar başarılı ve güzel kadınlar ile yaptıkları evlilikte köstekçi değil destekçi, kompleksten uzak duruşlarını takdir ediyorum. Ve ikizler ile tatlı bir sohbete başlıyorum.
Moda Cambazı: Maçlarda, hatta reklam filmlerinde bile sizi hep formayla görüyoruz. Peki günlük hayatta nasıl giyiniyorsunuz?
Gözde: Ben en çok tişört, şort ve jean giyiyorum. Ama jeanle bile çok rahat etmiyorum. Bir an önce eve gelsem de pijamalarımı giysem diyorum.
Özge: Spor giyinmeyi seviyorum ben de. Özel bir yere gidiyorsak, ona göre şık bir elbise ve ayakkabı giyiyorum tabii. Ama bu durum herhalde yılda 3 kere filan oluyor.

Moda Cambazı: Topuklu ayakkabı kullanıyor musunuz?
Gözde: İşte onu pek giyemiyoruz. Zaten boyumuz uzun, topuklu giyince daha fazla dikkat çekiyoruz. Herkes bakıyor. Bir de çoğu zaman ayağımıza uygun topuklu ayakkabı bulamıyoruz. Çünkü genelde 40 numarada bitiyor ve biz 41-42 giyiyoruz.

Moda Cambazı: Çok isteyip de giyemediğiniz bir kıyafet var mı?
Gözde: Mini etek. Bacaklarımız kalın çünkü.
Özge: Ben de kalem etek giymek isterdim, altına yüksek topuk. İş kadınlarına özeniyorum bazen, ama sonra kendimi o kıyafet içinde sabahtan akşama kadar düşününce "ohh iyi ki sporcuyum" diyorum. Bu tarz kıyafetlerin pantolon ve kol boylarında sıkıntı oluyor zaten, bize hep kısa geliyor.


TOTEM, FİLENİN SULTANLARI'NDA DA VAR


Moda Cambazı
Gözde & Özge
Moda Cambazı: Karşı koyamadığınız, almaya doyamadığınız bir şey var mı?
Özge: Yüzük, jean ve body.
Gözde: Ayakkabı. 41 gördüm mü alıyorum. Zaten eşime söylüyorum, iyi ki ayaklarım 41 numara yoksa evde koyacak yerimiz olmazdı.


Moda Cambazı: Marka takıntınız var mı?
Özge & Gözde: Hayır, hiç marka takıntımız yok. En çok alışveriş yaptığımız yerler Zara, Mango ve Stradivarius.

Moda Cambazı: Saplantı halinde giydiğiniz ya da kullandığınız bir şey var mı?
Gözde: Eşimin aldığı sonsuzluk kolyesi vardı. Onu sezon boyunca hiç çıkartmadım. Şöyle ki; sezon başladığında üzerimizde bir takı varsa, onu uğur yapıyoruz ve son maça kadar çıkartmıyoruz.
Özge: Sonra sezon bitince çıkartıp, bir daha hiç takmıyoruz. Fenalık geliyor çünkü. Maçlarda yüzük takabilseydik, ben yüzüğümü de takmak isterdim.


"MAÇLARA MAKYAJSIZ ÇIKMIYORUZ!"

Moda Cambazı: Makyajla aranız nasıl?
Özge: Maçlara zaten hiç makyajsız çıkmıyoruz.
Moda Cambazı: Nasıl yani? Gerçekten mi?
Özge: Sen işine makyajsız gidiyor musun?
Moda Cambazı: Hayır ama...
Özge: İşte aynı şey. Bu yüzden eleştirildik de, ama senin işine gitmenle bizim işimize gitmemiz aynı şey.
Gözde: Mesela biz de kıyafetimize göre ojemizi sürüyoruz. Forma rengine göre, milli maçımız varsa kırmızı-beyaz süreriz. Hatta ay-yıldız şekil yapanlarımız bile var. Sonra tokalarımızı da  ona göre uyumlu takarız.Moda Cambazı
Londra Olimpiyatları dövmesi

Moda Cambazı
Özge'nin uğurlu rakamı "9 " için özel tasarım saati
İkizlerin anlamlı 5 yıldız dövmesi
Moda Cambazı: Bir sürü dövmeniz var. Anlamları var mı?
Gözde: İkimizin de ayağında aynı dövme var. 5 tane yıldız. Her yıldızda bir harf var. Annemin, babamın, eşimin isimlerinin ve Özge'nin baş harfi. 5. yıldızın içi boş. O da çocuğumuz olduğunda dolacak. Ayrıca yine eşimin adını dövme yaptırdım.
Özge: Maçlarda yüzük takamadığımız için eşimin adı benim de yüzük parmağımda yazıyor. Bende de yine 5 yıldız Gözde'deki gibi. Bileğimin içinde bu yaz Londra'da yaptırdığım olimpiyat dövmesi var. O dönemde Londra'da otelden adımımızı dışarı atamadığımız için dövme yapacak kişi tüm ekipmanı ile otele gelmişti.

TAM YEMELİK BİR YÜZ MASKESİ ÖNERİSİ


Moda Cambazı: Blog okuyucularımız için sizden birkaç sağlıklı yaşam ya da güzellik önerisi rica edebilir miyim?
Özge: Sabahları mutlaka 2 bardak ılık su içsinler. Selülit için en etkili çözüm pilates. Bir de saçlarını ılık su ile yıkasınlar, daha güzel parlıyor.
Gözde: Neslihan'ın (Neslihan Darel) maskesi var, onun tarifini verebiliriz: 1 kaşık kahve, 1 kaşık bal, 1 kaşık kaymak. Bunları karıştırıp yüzünüze sürüyorsunuz. Yarım saat bekleyip, yıkıyorsunuz. Peeling etkisi var, cildiniz yumuşacık oluyor. Neslihan'ın annesi Fatma Teyze'nin tarifidir, kesinlikle öneriyoruz.

Moda Cambazı: O maskeyi ben yapar, sonra dayanamaz yerim. Peki yemek yapıyor musunuz?
Özge: Tabii, evde hep yemek yaparız. Sürekli otellerde kaldığımız için, kendi evimizde pişen yemeği özlüyoruz. Mutlaka 2 antrenman arasında yemeğimizi yapar, öyle uyuruz.

Moda Cambazı: Son olarak, kadın sporcu olmanın zorluğu nedir?
Özge: Şu anda çocuk yapamayız mesela. Ayrıca kendine vakit ayıramıyorsun. Dünyayı gezmek istiyorsun, gezemiyorsun.
Gözde: Hiç tatilimiz olmuyor. Çok yıpratıcı, sürekli stres altındasın. Sürekli turnuva var. Özel hayatına yeterince vakit ayıramıyorsun.


Filenin Sultanları
Özge
Filenin Sultanları
Gözde

Özge Çemberci, Eczacıbaşı Spor Kulübü         Gözde Sonsırma, Vakıfbank Spor Kulübü

Özge'yi twitter'da takip edin.
Gözde'yi twitter'da takip edin.

Özge'nin websitesi için tıklayınız.

Gözde'nin websitesi için tıklayınız.

2 yorum:

 1. Bloglar Yarışıyor ile blogunuzla şöhret sahibi olmaya, ödüller kazanmaya hazır mısınız? Bu yılda sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı düzenliyoruz. Başvurularımız 30 Kasım tarihine kadar devam edecektir. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  YanıtlaSil
 2. ikisi de çok tatlı...

  YanıtlaSil