24 Nisan 2013 Çarşamba

Modanın Dahi Deli Çocuğu Marc Jacobs'tan BookMarc!

Louis Vuitton'un kreatif direktörlüğü koltuğuna oturan ilk Amerikalı olarak zincirleri kıran adam. LV'nin klasik Fransız sofistike tarzına enerji, modernlik ve giyilebilirlik getiren modanın deli çocuğu. Kimden bahsettiğim ortada, o Marc Jacobs.

Pek çok ünlü tasarımcıyı doğuran New York'daki Parsons School of Design'dan mezun olan Marc, bu ayın başında 50. yaşını kutladı. Hala çok genç ve çok yakışıklı gözüküyor. En az sevgilisi kadar.

Moda Cambazı
Marc Jacobs

Marc Jacobs LV'nin kreatif direktörlüğünün ötesinde, ayrıca kendi markasını da sürdürüyor. Bu herkesin bildiği bir şey zaten. Herkesin bilmediği ise, tasarımcının bir kitapçıya sahip olması. Marc Jacobs Paris, Londra ve NYC'de 3 kitapçı dükkanı açtı.

Ben de yakın zamanda Place du Marché Saint Honoré'de bulunan Marc by Marc Jacobs mağazasının hemen yanında açtığı bookstore'u BookMarc'a gittim.

Yolunuz Paris'e düştüğünde uğramanızı öneriyorum. Hem kıyafet mağazası, hem kitapçı hem de civarda pek çok cafe/restoranın bulunduğu bir bölge. Fransız için Tres Honore,  İtalyan mutfağı için de Fuxia'yı öneriyorum. Ayrıca İstanbul'da çok popüler olan Belçika menşeili restoran Le Pain Quotidien var. Bu arada Le Pain Quotidien "günlük ekmek" demek. Adı "günlük ekmek" olsaydı, İstanbul sosyetesi ne denli bugün gördüğü ilgiyi gösterirdi soru işareti.

Konuyu dağıtsaymışım biraz. 
Evet, BookMarc'a gittim ve sizin için fotoğrafladım.
Moda Cambazı


Kitaplar ağırlıklı olarak, sanat ve sanatçılar ile ilgili. Hani çok arayıp da bulamadığınız bir kitapla karşılaşabileceğiniz türden bir kitapçı burası.

Yılbaşı tebrik, parti daveti, teşekkür vs için muhteşem kartlar var. Her birinde Marc Jacobs'ın içindeki kaçık oğlan çocuğunu hissetmek mümkün.

Flu çıkmış ama kurukafa zarflı, ve "Thank you so fucking much" diyen bu karta ba-yıl-dım! Mesela düğün sonrası kankalara göndermek için harika.Christmas kartı için edepsiz bir Santa'ya ne dersiniz? ;) Zira Noel Baba'nın her halini seviyoruz.

Marc JacobsBen ise kendime aşağıdaki notebook'u aldım. Tabii ki "to do list"leri olan ve tabii ki listesini asla komple gerçekleştiremeyenlerdenim. 

I-phone'un, i-pad'in binbir aplikasyonuna karşın ben kağıt-kalem olayını seviyorum. Renk renk Moleskine'lerim, müzelerden topladıklarım, pek çok ajanda ve not defterim vardır. Ama bu bugüne kadar kendime aldığım en güzel notebook. :)


BookMarc


 Marc Jacobs aksesuar


Ruj kalemim ve kalp aynam BookMarc'dan değil, hemen yanındaki Marc by Marc Jacobs mağazasından.


Marc Jacobs aksesuar

2 yorum:

  1. merhaba yeni keşfettim blogunuzu sizde benim takipçim olursanız çok sevinirim
    http://modadusleri.blogspot.com/

    YanıtlaSil
  2. Blogunu severek takip ediyorum çok güzel:* zuhalvarol.com ben de beklerim:)

    YanıtlaSil