19 Mart 2014 Çarşamba

MBFWI'da Utopian by Studio Kaprol NotlarımMercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, Studio Kaprol Sonbahar/Kış 2015 "Rebellion" adlı koleksiyonunun sunumunu geçtiğimiz Cuma akşamı Asmalımescit Date'de yaptı.

Studio Kaprol, Arzu Kaprol'ün mentorluğunu yaptığı ve moda, aksesuar & ayakkabı, müzik, grafik, video ve sanat gibi farklı disiplinlerde uzmanlaşmış genç tasarımcılardan oluşan bir tasarım platformu.


Cansız mankenler üzerinde barda gerçekleşen sunumuyla Studio Kaprol ekibi, basın ve buyer'ların karşısına 
"Utopian" markası ile çıktı.

Utopian güçlü ve cesur duruşu, alternatif silüetleri ve gelenekleri reddeden çizgisiyle genç, başkaldıran ve değişimin peşinde bir tasarım markası.Denimler, "piece of art" diyebileceğimiz bir desen kullanımı, agresif metal aksesuarları ile beni büyüledi. Ayrıca seçilen mekan, konsept, müzikler ve videonun sunulan koleksiyon ile uyumunu düşündüğümde, sunum marka DNA'sı ile örtüşen bir bütünlükteydi.
Utopian by Studio Kaprol, yakın zamanda Berlin Moda Haftası'ndaki defilesi ile de alternatif ve genç tasarım tutkunlarının ilgisini çekmişti.

Utopian by Studio Kaprol - Berlin Fashion Week

Studio Kaprol ürünleri Vakkorama'larda, Korupark (Bursa), Next Level (Ankara), Suadiye ve Nişantaşı Arzu Kaprol mağazalarında satılıyor.

Ayrıca online'da n11.com üzerinden de belli parçalara ulaşmak mümkün.

Gümbür gümbür gelen, sınırları her türlü reddeden bir kreatif ekip var. Tasarımcıların her biri ayrı ayrı yetenek dolu, üstelik güçlü bir eğitim background'ına sahip. Tek tek bu yetkinliğe sahipken, bir araya geldiklerinde çıkardıkları işlerin kötü olması olası değil.

Moda otoritesi filan değilim. Ama yine de "design/create for life" mottosu ile ilerleyen bu gençlere dikkat diyorum. Utopian'ın da altını çizerek bold yapıyorum.


Studio Kaprol Team: Cansu Özsoy, Tolga Turan, Emre Yazıcı, Ercan Tenekecioğlu, Yalçın Birol, Hazal Özdemir, Banu Kent, Özge Barut, Nevruz Akdağ, Burak Ayazoğlu.

1 yorum: